Choď na obsah Choď na menu
 


Veľmi obľúbený spevácky zbor Sancta Maria pôsobí pri rímskokatolíckom kostole  Nanebovzatia Panny Márie v Šamoríne už niekoľko rokov.  Svojím spevom sprevádza sväté omše nielen v domácom chráme. Okrem toho sa  zbor predstavil  aj  na mnohých festivaloch. Dirigentkou zboru je PaedDr. Inka Galbáčová.

Spevácky zbor Sancta Maria vydal dva hudobné nosiče. Prvý, ktorý  vyšiel pod názvom  "Spievaj Pánovi", mal nečakaný úspech nielen  doma, ale aj v zahraničí. (Vatikán, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Rakúsko,  USA, Vietnam).

K vydaniu v poradí druhého hudobného nosiča sa rozhodli potom, čo sa prvá audiokazeta rozpredala a verejnosť sa začala dožadovať ďalšieho.  Druhý hudobný nosič vyšiel pod názvom Spievaj Pánovi II.  V ňom sa už okrem klasických hudobných skladieb  objavili  aj  vlastné skladby, nesúce sa v duchu modernej  hudby . Ich autormi sú  členovia zboru- Inka Galbáčová, Ľuboš Bohumel alebo Anton Slovák.

Spevácky zbor Sancta Mária rozšíril svoj repertoár aj o veľmi obľúbené černošské spirituály.

O hudobný sprievod spevákov sa pri mnohých vystúpeniach starajú vynikajúci hudobníci, z ktorých mnohí sú profesionálmi.

            Vďaka širokému a pestrému repertoáru dokáže spevácky zbor Sancta Maria zaujať mladších i starších poslucháčov a obhájiť svoje poslanie nielen na duchovných, ale aj svetských podujatiach.